top of page

Hangi bedeni almalıyım ? Ya aldığım ürün küçük yada büyük gelirse ?

Diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi deri giyim ürünlerinde de, internet alışverişlerinde beden problemi her zaman sıklıkla yaşanan bir problemdir. Ancak yıllardır internet üzerinden deri giyim satışı yapan ekibimiz bu konuda çok tecrübelidir. 

Deri giyim ürünlerini internet üzerinden satın almadan önce bilmeniz gerekli olan şey günlük kulanımda hangi bedeni tercih ettiğinizdir. Eğer hangi bedeni kullandığınızı biliyorsanız alışveriş sizin için daha rahattır. Ancak ufakta olsa bazen bedeninizi biliyor olsanız dahi sorunlar çıkabilir. Bunun başlıca sebebi ise hazır giyim üreten firmaların tamamının aynı kalıbı kullanmıyor oluşudur. 

Regular fit, slim fit, extra slim fit vs gibi kavramlara hepimiz aşinayız. Bunlar bir ürünün kalıbının hangi ölçü değerlerine göre üretildiğinin belirlenmesi amacı ile ortya çıkmış kavramlardır ve kullnıcıya göre değişiklik gösteririler. 

Bunların hepsinin ötesinde kendi vücut ölçülerinizi bilmeniz ise en kolay ve kestirme yöntemdir. Özellikle göğüs ölçünüz sizin esas ölçünüzdür. Yani sipariş verirken en önemli kıstas budur. Örneğin göğüs ölçünüz 102 cm ile 104 cm arasında ise kullanmanız gereken beden ( M ) medium bedendir. 

img_529418.png

Yukarıda kırmızı çizgi ile gösterilen yer tüm göğüs çevrenizdir. bir metre veya mezura kullanarak tam koltuk altı hizasından tüm göğüs çevrenizi kolayca ölçebilirsiniz. Daha sonra bulduğunuz sonuca +4 cm ekleyerek tam bedeninizi sipariş verebilirsiniz. 

bottom of page